Avtalen med EU er en seier for Boris Johnson, men det er vanskelig å se for seg hvordan brexit kan bli en lykke for Storbritannia. Å tro at Norge kan å gå i britenes fotspor er en dødfødt tanke.
LO har startet strategiarbeidet som skal føre til redusert arbeidstid på sikt. NHO har regnet på kostnaden. 6-timerssdagen tilsvarer 9,5 uker ekstra ferie i året.
Det er ingen god ide å stole på intuisjonen, din umiddelbare oppfatning. Der kryr det av kommunikasjonsfeller og feilkilder, skriver ledelsesrådgiver Frode Dale.
Når EU insisterte på fortsatt EU-innflytelse i Storbritannia som motstykke til fortsatt åpen markedsadgang for britene var det for å forebygge et «race to the bottom», skriver Stein Reegård.
«Bakstreversk» og «gammeldags». Sp-leder Trygve Slagsvold Vedum er lei av ordene Høyre-politikere bruker om ham. Selv vil han sende «ordklemmer» i julehøytiden.