Europa
Russiske toppmilitære døde brått
To russiske generaler døde med åtte dagers mellomrom. Dette har skapt mistanke om at dødsfallene ikke var naturlige.
Det skriver svd.se.
Sjefen for Russlands militære etterretningstjeneste (GRU), Igor Sergun, døde brått søndag i en alder av 58 år. Han sto på EUs og USAs sanksjonsliste, ettersom han ble ansett for å være ansvarlig for GRUs aktiviteter i det østlige Ukraina, skriver AFP.
I slutten av desember ble det rapportert av 52-årige Alexander Sjusjukin, stabsjef for de russiske luftstyrkene, døde av et hjerteinfarkt. Ifølge en tjenestemann ved det ukrainske innenriksdepartementet var Sjusjukin en ledende befal under annekteringen av Krim våren 2014.
I enkelte ukrainske medier spekuleres det nå i om to sentrale skikkelser under Russlands lysskye vikrsomhet i Ukraina-konflikten har blitt ryddet av veien, skriver svd.se.
Nylige artikler
AfD revurderer Dexit-strategi
Er du en KI-robot – eller kanskje er du et menneske?
Brasil går til andre valgomgang etter overraskende Bolsonaro-seier
Når kuler og krutt erstattes av bits og bytes
Digitalisering: Førstelinjen forsvant ikke – den fikk vanskeligere oppgaver
Mest leste artikler
Psykologisk trygghet i norsk arbeidsliv: NHH-forsker Bård Fyhn deler innsikt
Elin Ørjasæter og Maria Molvær Nesseth – praktiske tips om rekruttering
Derfor sparker fotballklubber trenere – og tar dårlige beslutninger
Ståle Langvik om PISA-resultatene: Vet staten om tiltakene i skolen virker?
Når KI truer jobben: Slik holder du deg relevant