Nyskaping
Den blinde ku har Årets firmanavn
Den blinde ku fra Ås ble kåret til årets firmanavn i konkurranse med over 100 andre utradisjonelle firmanavn.
– Dette er fantastisk morsomt og jeg er veldig stolt, forteller en strålende fornøyd Inger Rosenfeld til Østlandets Blad.
Juryformann Roger Pihl roste Inger Rosenfeld for å ha valgt et godt og morsomt navn.
– Det er altfor mange bedrifter i Norge som bare er kalt opp etter eieren eller har et navn som består av akronymer. Den blinde ku er et eksempel på et bedriftsnavn som er morsomt, engasjerende og vekker oppsikt, sa han.
Ordfører Ola Nordal gratulerte Inger og de ansatte i Den blinde ku på festen i går, og sa at Inger hadde gjort noe som er alle ordføreres drøm.
– Inger har bygget opp en bedrift som har blitt en suksess økonomisk og som har blitt en viktig merkevare for kommunen vår. Den blinde ku har blitt en del av identiteten til Ås, mente Nordal.
Konkurransen «Norges beste firmanavn» ble startet av Gule Sider i 2014 for å fremme små og mellomstore bedrifter.
– De aller fleste bedriftene i Norge har under 50 ansatte. Mange av dem er kunder hos oss og vi ønsket å løfte dem fram på en litt morsom måte, markedssjef for Gule Sider, Erik Neergaard. Over 100 personer var nominert i årets kåring.
Finalister
Disse finalistene måtte se seg slått av Den blinde ku:
- Arma og Bein (Lødingen)
- Den Glade Kalori (Brønnøysund)
- Kjells Angels UB (Sandnes)
- Flor & Fjære (Stavanger)
- Den Blinde Ku (Ås)
- Sopihop AS (Stavanger)
- Pailabban (Gullesfjord)
- Røff & Tøff (Kristiansand)
- Skjerp Deg Knivsliperi (Oslo)
- Spenning AS (Egersund)
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen