Arbeidsliv
NY NEDGANG: For femte uke på rad har antall helt ledige gått ned, etter en økning i løpet av juli og begynnelsen av august.
Tore Meek/NTB scanpix
4.600 færre arbeidssøkere den siste uken
Tirsdag 8. september var det registrert 208.100 helt ledige, delvis ledige og arbeidssøkere på tiltak hos Nav. Dette er 4.600 færre enn forrige uke.
– Den positive utviklingen fortsetter. Stadig flere permitterte er tilbake i jobb, og den siste uken gikk ledigheten ned både blant helt ledige og delvis ledige, sier arbeids- og velferdsdirektør Hans Christian Holte i en pressemelding.
112.000 personer er registrert som helt ledige hos Nav, ifølge foreløpige tall. Dette utgjør 4,0 prosent av arbeidsstyrken.
Bruttoledigheten, som er summen av antallet helt ledige og arbeidssøkere på tiltak, var på 123.400 personer, eller 4,4 prosent av arbeidsstyrken. I tillegg var 84.800 personer registrert som delvis arbeidsledige.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen