Annonse
Arbeidsliv
Alle vil ha vikarer
Bruken av vikarer er snart på samme nivå som før finanskrisen. Et klart tegn på at norsk økonomi er på rett spor, mener bransjetalsmann.
Annonse
Ifølge Aftenposten hadde de store bemanningsbyråene en oppgang på 16,5 prosent fra i fjor i salg av vikartimer.
– Vi opplever nå at etterspørselen etter vikarer vokser for andre kvartalet på rad, sier fagsjef i NHO Service, Even Hagelien til avisen. Medlemmene til NHO- avdelingen står for rundt 90 prosent av omsetningen i bransjen. 85.000 personer utfører 20.000 årsverk i medlemsbedriftene deres.
Mye av veksten skjer i i bransjer som er utsatt for økonomiske svingninger som industri og produksjon. Det har også vært stor vekst oppvekst og utdanningsyrker.
Samlet omsatte vikarene for 11,3 milliarder kroner i 2009.
Nylige artikler
Hva Itera har lært om kriseledelse under krigen i Ukraina
Her er Støres plan for Norge de neste årene
Ung, ivrig og utslitt?
Vedum stenger døra for MDG i oljepolitikken
Far og sønn sto bak masseskytingen i Australia som kostet 15 liv
Mest leste artikler
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse