Arbeidsliv
– Vi får jevnlig tilbakemelding fra medlemmer om at regjeringens innstramninger i arbeidsmiljøloven har gjort det vanskeligere å ansette, fordi risikoen er blitt for høy, sier Virke-sjef Bernt Apeland.
Anita Myklemyr
Bernt Apeland: – Det er en blindvei å tenke at det offentlige skal løse alle oppgaver ved hjelp av egne ansatte
– Vi mener at private og ideelle aktører i større grad bør få anledning til å bidra i velferdsproduksjonen, sier Bernt Apeland.
Administrerende direktør i arbeidsgiverforeningen Virke, Bernt Apeland, er klar på at det ikke bare er sykepleiere, lærere og teknologer det er mangel på i det norske arbeidsmarkedet. Her er hans svar på Dagens Perspektivs spørsmål om «Det nye arbeidslivet».
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Støre vil ikke at bøndene skal sakke akterut igjen
Avgiftskuttene på drivstoff slo rett inn på prisene
Felleskjøpet-topp får ny rolle etter aksjeavsløring
Lederutvikling: Vi vet hva som virker – hvorfor gjør vi noe annet?
Folkehelse er også å ha noe meningsfullt å gå til
Mest leste artikler
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
EUs likelønnsdirektiv kan gi ansatte rett til å sammenligne lønn
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Kongshavn blir ny fergeterminal i Oslo: Ap og Frp raser mot avtalen
Ingvill Kvernmo om arbeidsmiljø og sykefravær: Hva holder folk i jobb?