Arbeidsliv
15 sjåfører og lageransatte i Elkjøp Distribusjon på Lørenskog får beholde jobbene foreløpig etter dom fra Eidsivating lagmannsrett som sier at selskapet må forsøke å skaffe de ansatte nye oppgaver.
Lise Åserud / NTB scanpix
Elkjøps sjåfører får rettens støtte til å bli i jobben inntil videre
Elkjøp-ansatte får bli inntil det er avgjort om oppsigelsen av sjåfører og lagerarbeidere på Lørenskog er lovlig eller ikke. Det har lagmannsretten bestemt.
– Vi er utrolig glad for at lagmannsretten behandlet spørsmålet, og vi har fått en avgjørelse vi er superfornøyd med. Retten går langt i å ta stilling til om oppsigelsene er gyldige. Vi er fornøyd, sier leder Pål Aronsen i Oslo Transportarbeiderforening til FriFagbevegelse.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv