Arbeidsliv

Fikk jobb etter spesiell annonse

Han hadde søkt over 200 jobber uten å få napp. En jobbannonse forkledd som en bilannonse for en Subaru 1985-modell ble vendepunktet.

Publisert Sist oppdatert

Nils Jangen, 28 år, begynte å bli desperat etter å ha fått så mange avslag som jobbsøker. I desperasjonen rykket han inn en noe spesiell annonse på blocket.se for en «Subaru Justy J10 Trendy, årsmodell 1985» som var krydret med bilder fra filmens verden.

Mot slutten av en kreativ beskrivelse av bilen, anslo han en salgssum – og lanserte en mulighet for å bytte bilen mot en jobb. Dette ettersom han, ifølge annonseteksten, «er arbeidssøkende i en by der fremtidsutsiktene er som i Nord-Korea».

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS