Arbeidsliv
BESKJEDEN FORBEDRING: Overgangen til arbeid er ni prosentpoeng høyere for det nye tiltaket enn for de to tiltakene det har erstattet. Justert for endringer i deltakergruppene er imidlertid forbedringen bare på tre prosentpoeng.
FG Trade/iStock
Flere i jobb, men dårligere tilbud til de svakeste
Flere kommer i jobb etter at Nav-tiltaket oppfølging ble satt ut på anbud. Men tilbudet er blitt dårligere til dem som trenger mest hjelp til å komme i arbeid, ifølge evaluering.
En større andel av tiltaksdeltakerne kommer seg ut i arbeid etter at Nav-tiltaket oppfølging for noen år siden ble satt ut på anbud. Det anbudsutsatte tiltaket erstattet to andre arbeidsrettede Nav-tiltak.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Støres «kjekt å ha»-plan for Norge
Støre vil ha opp farten i Norge: – Flere ting tar for lang tid
Dødt løp for Ap og Frp i ny måling – begge får 25 prosent
Trond Bentestuen ny direktør i Norsk Tipping
Akershus fylkeskommune drives med evighetsperspektiv
Mest leste artikler
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Lise Lyngsnes Randeberg: Unge arbeidstakere i advokatbransjen jobber ulovlig mye
Iteras erfaringer med kriseledelse under Ukraina-krigen
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Høyres forslag om å avvikle fylkeskommunene: En ny retning for Norge