Arbeidsliv
OPTIMISTER: Oslo-folk er de største optimistene på egen økonomisk utvikling i Finans Norges forventningsbarometer for første kvartal 2017. Det settes i sammenheng med det opphetede boligmarkedet i hovedstaden.
NTB-scanpix.
Flere tror på bedre tider i norsk økonomi
Optimismen brer seg blant norske forbrukere. Vi ser lysere enn før på utsiktene både for egen lommebok og landets økonomi.
Finans Norge måler hvert eneste kvartal norske husholdningers forventninger til egen og landets økonomi. Det siste året har trenden i forventningsbarometeret vært positiv, og for andre kvartal på rad viser hovedindikatoren et flertall av optimister. Det er særlig tiltroen til landets økonomi som bedrer seg iblant de 1000 som er telefonintervjuet av Kantar TNS.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?