Arbeidsliv
Målet til de tre Iterate-gründerne har vært å bygge det selskapet de selv hadde lyst p jobbe i. Finner de på noe idiotisk, er det de selv som får kjenne det på kroppen.
Camilla Skjær Brugrand.
Gir ansatte frihet til å jobbe med sprø ideer
Ledertrioen i Iterate vil helst ikke vite hva ansatte bruker arbeidstiden på når de ikke er ute hos kunder. – Vi vil at det skal boble over med ideer hele tiden, sier styreleder Anders Haugeto.
For seks år siden bestemte gründerne i Iterate for å legge om kabalen på nytt. Fra å være et rent konsulentselskap, gikk de over til å la sine egne ansatte innovere, spinne ut ideer og skape egne selskaper – i arbeidstiden.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Staten sløser – men hvem er syndebukken?
Dette er G7-lederne enige om
Høyre vil ha mer hemmelighold rundt jobbsøkere
Spørsmål om kuttet i drivstoffavgiften opp i Stortinget
8 av 10 innkjøpere i offentlig sektor mener eksterne konsulenter bidrar med spisskompetanse de selv ikke har tilgang på
Mest leste artikler
Jan Ketil Arnulf om å åpne for en sivil sjef for E-tjenesten: Ingen garanti for å finne en god kandidat
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Slik blir du funnet av rekrutterere på LinkedIn.
Tidligere Nav-sjef Hans Christian Holte leder KI Norge: Vil skille KI-hype fra reelle endringer
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt