Annonse
LO vil ikke ha møter med NHO før årets lønnsoppgjør
Flere av møtene mellom LO og NHO før forhandlingene om årets lønnsoppgjør er avlyst.
Annonse
– Vi skal gjennomføre lønnsoppgjøret på en ordentlig måte, men inntil videre har vi kansellert de forhåndssamtalene vi bruker å ha, sier LO-nestleder Steinar Krogstad til FriFagbevegelse.
I desember brøt LO forhandlingene med NHO om en ny avtale for et inkluderende arbeidsliv, altså den såkalte IA-avtalen, fordi de to organisasjonene er uenige om sykelønnen. Krogstad sier at dette er bakteppet for at møter nå blir avlyst.
LO og NHO skulle ha et møte om lønnsforhandlingene 13. januar og et annet møte 16. januar, men begge disse er nå avlyst.
Det planlagte møtet 27. januar blir også avlyst dersom samarbeidsklimaet ikke bedrer seg, ifølge FriFagbevegelse.
Lønnsforhandlingene mellom de to partene i arbeidslivet starter 14. mars.
Nylige artikler
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mattilsynet må offentliggjøre navn – ansatte bekymret
Svært stram sykehusøkonomi i Stavanger – vurderer ansettelsesstopp
– Styreledelse er ingen sjekkliste, men et lederoppdrag
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen