Arbeidsliv
YS-forbundene Delta og Parat er ikke fornøyd med at de ikke har fått på plass høyskolelønn for ambulansepersonell med paramedic/bachelor i paramedic.
Vegard Wivestad Grøtt / NTB.
Lønnsoppgjøret i havn for 40.000 sykehusansatte
Lønnsoppgjøret har en ramme på 1,7 prosent og sikrer medlemmene i sykehusene reallønnsvekst i 2020. I tillegg får fagarbeidere lønnstillegg for videreutdanning.
Resultatet av forhandlingene er i tråd med normen fra frontfaget, og omfatter blant andre helsefagarbeidere, ambulansearbeidere, renholdsmedarbeidere, vernepleiere, sosionomer, merkantilt og teknisk personell i sykehusene.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Konkurranseklausulen – blokkerer den jobbyttet mitt?
Britisk statsminister utelukker EU-søknad i denne perioden
Lula gjenvalgt som president i Brasil, taperen nekter å godta resultatet
106 ansatte får sluttpakke i NRK
Et offentlig Norge som regulerer og bevilger – ikke skaper: Er norsk næringsutvikling i Norge ute av kurs?
Mest leste artikler
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
Ny metastudie viser at det å fremstå som en ledertype ikke nødvendigvis gir effektiv ledelse.