Arbeidsliv
– Dette er nok et hinder for gründerne, sier leder av Norges Gründerforening Dag Swanstrøm om regjeringens lovendring.
iStock/Feodora Chiosea
Mener regjeringen legger nok et hinder i veien for norske gründere
Fra nyttår er reglene for hvem du kan leie inn på oppdragsbasis istedenfor å ansette, skjerpet inn. Næringslivet reagerer sterkt: – For gründere er denne endringen nok et hinder, sier leder Dag Swanstrøm i Norges Gründerforening.
«Etter krav fra LO har regjeringen gjennomført endringer av arbeidsmiljøloven siste år, som vil medføre at flere vil bli dømt til å være arbeidstakere, enten de ønsker det eller ikke», skriver advokat Nicolay Skarning i et innlegg i Dagens Perspektiv mandag.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Varsler klaget inn ulovlig forsvarskjøp – fikk sparken
Gud høyere opp på dagsordenen
Per Axel Koch går av som konsernsjef
Trekker YS inn i klagesak mot LO: – Utidig og helt uten fundament å koble YS til denne saken
Kommunene oppfyller ikke lovpålagte krav til sikkerhet
Mest leste artikler
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Hva skjer i hjernen ved stress, og hvordan påvirker det beslutninger og lederskap?
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Slik kan staten beholde unge medarbeidere: Fem råd til statlige arbeidsgivere