Arbeidsliv
The winner takes it all: I Tour de France er det vinnerens navn som havner i historiebøkene og på avisforsidene. Hjelperytternes innsats forbigås i stillthet. På bildet: Chris Froome, vinner av Tour de France i 2013 og i 2015.
NTB-scanpix.
Når vinneren får all ære
De gir alt, men sykler ikke for å vinne selv. Hjelperytternes jobb er å sykle en lagkamerat fram til seier. Hva driver hjelperytterne? Hvordan bygges motivasjon i sykkellagene? Har arbeidslivet noe å lære?
2.juli 2016: Tour de France - sykkelrittet som er noe av det hardeste og gjeveste man kan vinne på to hjul - tråkkes i gang ved klosteret på Mont-Saint-Michel i Normandie. Gjennom 3535 kilometer og 21 etapper - herunder ni fjelletapper - skal syklistene måle rå muskelkraft, taktisk kløkt og evne til samarbeid. Søndag 24. juli avsluttes sykkeleventyret på selveste Champs-Élysées i Paris.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Gazakomité tar ikke over styringen før israelske styrker er trukket ut
Hashim Abdi (Ap) ber muslimske miljøer ta et oppgjør etter terrorangrepet i Berlin
Forskning de ikke forstår
Sykefravær koster dyrt. Det gjør passivitet også
Jørund Rytman i SMB Norge: – Mye har blitt vanskeligere for norske småbedrifter
Mest leste artikler
Tormod Harbo: Derfor misbrukes forskning i samfunnsdebatten
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
NHO-direktør Vegard Einan advarer mot uforutsigbar arbeidslivspolitikk og nye overtidsregler for deltid
Over 325.000 evakuert fra skogbranner i Frankrike og Spania
Hashim Abdi ber muslimske miljøer ta oppgjør etter terrorangrepet i Berlin