Arbeidsliv
ETTERLYSER ØKT SATSING: Nav-veiledere mener det nye oppfølgingstiltaket er mindre aktuelt for de med størst bistandsbehov enn det tidligere tiltaket Arbeid med bistand, ifølge evaluering. Da må det satses sterkere på andre tiltak for personer med sammensatte behov, mener bransjeorganisasjonen Arbeid & Inkludering.
Gorm Kallestad/NTB Scanpix
– Nav-tiltak utenfor anbudssystemet må styrkes
Når anbud på Nav-tiltak gir et dårligere tilbud til de svakeste, må det satses mer på andre tiltak for dem som står langt unna arbeidslivet, mener bransjeorganisasjonen Arbeid & Inkludering i NHO.
Flere har kommet i jobb etter at Navs oppfølgingstiltak ble satt ut på anbud, men tilbudet til de svakeste har blitt dårligere. Det er konklusjonen i en evalueringsrapport fra Proba samfunnsanalyse, som nylig ble omtalt på Velferd.no.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Anthropic går på børs – hva så?
Undersøkelse: Vi opplever stadig oftere at eldre kolleger diskrimineres
Har du mot til å ikke være deg selv som leder?
Den stille makten
Feil bruk kan gjøre KI til en unyttig nikkedukke
Mest leste artikler
Høyesteretts dom strammer inn reglene for særlig uavhengig stilling
Janes E. Kjeldsen om Equinors retorikk: Derfor tror nordmenn at fornybarandelen er høyere
Ny metastudie viser at det å fremstå som en ledertype ikke nødvendigvis gir effektiv ledelse.
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
Omvendt lommetyveri: Slik virker underforstått retorikk