Arbeidsliv
TILPASSEDE TILTAK: Det er vanskelig for mange døve og døvblinde å komme inn i arbeidslivet, og de har behov tilpassede arbeidsmarkedstiltak, sier generalsekretær Hege Farnes Hildrum i Signo.
Signo
Ny virksomhet skal levere anbudsutsatte Nav-tiltak til døve
Stiftelsen Signo gir tilbud til døve, hørselshemmede og døvblinde på vegne av det offentlige. Nå har stiftelsen opprettet en egen virksomhet som skal levere Nav-tiltakene avklaring og oppfølging.
Signo er en diakonal, ideell stiftelse innen Den norske kirke som gir et bredt tilbud til døve, hørselshemmede og døvblinde. Stiftelsen driver ulike arbeidsmarkedstiltak på oppdrag fra Nav, deriblant varig tilrettelagt arbeid (VTA) og arbeidsforberedende trening (AFT). Dette er tiltak som Nav setter ut til forhåndsgodkjente tiltaksleverandører.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?