Arbeidsliv
TILPASSEDE TILTAK: Det er vanskelig for mange døve og døvblinde å komme inn i arbeidslivet, og de har behov tilpassede arbeidsmarkedstiltak, sier generalsekretær Hege Farnes Hildrum i Signo.
Signo
Ny virksomhet skal levere anbudsutsatte Nav-tiltak til døve
Stiftelsen Signo gir tilbud til døve, hørselshemmede og døvblinde på vegne av det offentlige. Nå har stiftelsen opprettet en egen virksomhet som skal levere Nav-tiltakene avklaring og oppfølging.
Signo er en diakonal, ideell stiftelse innen Den norske kirke som gir et bredt tilbud til døve, hørselshemmede og døvblinde. Stiftelsen driver ulike arbeidsmarkedstiltak på oppdrag fra Nav, deriblant varig tilrettelagt arbeid (VTA) og arbeidsforberedende trening (AFT). Dette er tiltak som Nav setter ut til forhåndsgodkjente tiltaksleverandører.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Mye skrolling påvirker opplevelsen av arbeidsmiljøet
Politikerskapt mangel på ansatte i offentlig sektor
Slik leder du best når det gjelder som mest
Hver sjette tiendeklassing har et fravær som vekker bekymring
Innvandring til Norge tilbake på nivået fra 2019
Mest leste artikler
Tilsyns-Norge: 14.450 ansatte – 70.000 tilsyn i året
Magne Lerø: Korrupsjonsforvirret Eva Joly med svingslag mot Økokrim
Kommunesammenslåinger reduserer byråkrati: Ny rapport fra Kommunekommisjonen
LO avviser drøfting av innleiesaken i Samarbeidskomiteen med Ap
Robert Flataas om skolepolitikk i Norge: Behov for rammer og ressurser fremfor detaljstyring