Arbeidsliv
NHOs sjeføkonom Øystein Dørum mener det er noen elefanter i rommet når vi i Norge debatterer fremtidens arbeidsliv.
Moment Studio
Øystein Dørum peker på elefanten i rommet: Vi blir nesten 400.000 flere mennesker over 80 år fram mot 2050
Det gir oss et behov for innpå 200.000 flere ansatte i pleie- og omsorgssektoren, samtidig som SSB anslår at arbeidsstyrken kun vil vokse med rundt 100.000 – altså bare halvparten av behovet i helse og omsorg alene.
Det er dette som ifølge NHOs sjeføkonom Øystein Dørum er elefanten i rommet, når norske politikere, organisasjoner og eksperter diskuterer hva slags arbeidsliv vil få i årene som ligger foran oss.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt