Arbeidsliv
MIDLERTIDIG: Arbeids- og sosialminister Torbjørn Røe Isaksen (H) sier den midlertidige ordningen vil være bra både for den enkelte arbeidstaker og for arbeidsgivere.
Terje Bendiksby / NTB
Permitterte kan kombinere studier og dagpenger til fram 1. september
Flere arbeidstakerorganisasjoner er positive til at regjeringen åpner for å kombinere studier og dagpenger, men kritiske til at det kun gjelder til september.
Koronakrisen har ført til at rekordmange har søkt om dagpenger. Mens man tidligere måtte søke om å kombinere opplæring med dagpenger, innfører regjeringen nå en midlertidig ordning som gjør det enklere å ta utdanning samtidig som man mottar dagpenger.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Staten sløser – men hvem er syndebukken?
Dette er G7-lederne enige om
Høyre vil ha mer hemmelighold rundt jobbsøkere
Spørsmål om kuttet i drivstoffavgiften opp i Stortinget
8 av 10 innkjøpere i offentlig sektor mener eksterne konsulenter bidrar med spisskompetanse de selv ikke har tilgang på
Mest leste artikler
Jan Ketil Arnulf om å åpne for en sivil sjef for E-tjenesten: Ingen garanti for å finne en god kandidat
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Slik blir du funnet av rekrutterere på LinkedIn.
Tidligere Nav-sjef Hans Christian Holte leder KI Norge: Vil skille KI-hype fra reelle endringer
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt