Arbeidsliv
Statens forhandlingsleder Viil Søyland (t.v.) kommer med et tilbud på 10,15 milliarder kroner til Norges Bondelag ved Bjørn Gimming og Norsk Bonde- og Småbrukarlag ved Kjersti Hoff. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB
Staten og bøndene uenige om inntektsvekst
Landbruks- og matdepartementet tilbyr jordbruksorganisasjonene 10,15 milliarder kroner i årets oppgjør. Bøndene er skuffet over forslaget til inntektsløft.
Norges Bondelag og Norsk Bonde- og Småbrukarlag overleverte 27. april et krav på 11,5 milliarder kroner til regjeringen. Differansen mellom regjeringens tilbud og bøndenes krav er dermed på 1,35 milliarder kroner, men det er ulikheter i hvilke tall som regnes med i de ulike regnestykkene.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Når arbeidsgiver vil si opp en sykemeldt ansatt
Nordmenn skeptiske til å erstatte Nato
Seieren over Brasil slo ut på jordskjelvmålere
– Stortinget burde jobbet med sykefravær – og AFP som er på ville veier
Norges naive exit-strategi
Mest leste artikler
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Pride skaper mer motstand: Skepsisen øker i Norge
Torstein Nesheim: Telenor tar smidig produktorganisering helt ut – dette betyr det for norsk arbeidsliv
Kvinner med ADHD møter ofte ekstra utfordringer, også i arbeidslivet
Rune Glomseth om skyggestrukturer i organisasjoner: Slik virker uformell makt og nettverk