Arbeidsliv
Innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug (Frp). Bildet er tatt i en annen sammenheng.
Berit Roald / NTB scanpix
Stormberg-sjef ønsker skattelette for å ansette flyktninger
Stormberg-gründer Steinar J. Olsen vil ansette flere flyktninger. Da Sylvi Listhaug besøkte bedriften, ba han staten spleise for å hjelpe dem som står utenfor arbeidslivet.
Olsen sa i september at han vil ansette én flyktning i hver av Stormberg-butikkene. Så langt har 13 flyktninger fått jobb hos den kjente gründeren, skriver
Aftenposten. Denne uken besøkte integreringsminister Sylvi Listhaug (Frp) Stormbergs hovedkontor, og Olsen leverte en ønskeliste med tiltak som kan gjøre det lettere å ansette folk som har falt utenfor arbeidsmarkedet.
Turtøysjefen ber staten bidra med halve lønnen til personer som har vært utenfor arbeidslivet i minst to år, samt å sløyfe arbeidsgiveravgiften for denne gruppen og for medarbeidere under 30 år.
– Dette vil føre til lavere arbeidsgiveravgift for det offentlige, men det vil også føre til lavere trygdeutbetalinger siden flere kommer i jobb. En god del av dem som i dag lever som passive stønadsmottakere, vil få muligheten til å komme ut i arbeid, sier Olsen til avisen.
Listhaug sier hun synes det er spennende å få nye forslag, men kunne ikke gi noen løfter.
– Dette er noe vi vil se på i forbindelse med integreringsmeldingen. Men det er klart at vi må se på den totale økonomien i dette, sier Frp-statsråden.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
«Vi må ta en prat ...» Hvordan bli flinkere til å ta de vanskelige samtalene
Ledelse når ressursene ikke strekker til
Hvis du må følge opp alt: Har du ansatt feil, eller leder du feil?
Alle trenger å være del av en flokk
Arbeidstilsynet advarer hotellbransjen
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter
Jonsborg/Johansen: Hvordan psykologisk trygghet kan øke innovasjonsevnen i norsk arbeidsliv