Arbeidsliv
Dagens Perspektiv i samtale om fremtidens arbeidsliv med tre unge politiske toppledere: nestleder i Unge Høyere Nicolai Østeby, leder i AUF Astrid Hoem og leder i Unge Venstre Ane Breivik.
kpr
Ung og tverrpolitisk enighet: – Vi frykter for framtida
Våre kommende toppolitikere frykter for framtida, uavhengig av partitilhørighet. Både Astrid Hoem (AUF), Nicolai Østeby (Unge Høyre) og Ane Breivik (Unge Venstre), er redde for at den såkalte generasjonskontrakten kan bli brutt for første gang i moderne tid.
Krig, klimakrise, dyrtid og mangel på arbeidskraft. Ungdomspolitikerne frykter for framtiden. Og at den såkalte generasjonskontrakten skal ryke – at dagens voksne ikke vil overlevere et samfunn i bedre stand til generasjonen som kommer etter dem. Det er i så fall for første gang siden andre verdenskrig at så skjer.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Fredsprisvinneren vant folkets hjerter – tross alt
Ny vurdering av pendlerfradrag kan gi penger tilbake
Dette er Høyre-trioens distriktsalibi: Odelsgutt fra bøgda
Slik skal Norge gjøre seg mer attraktivt
Chile kan få sin mest høyreorienterte president siden Pinochet
Mest leste artikler
Slakter eget slagord
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse