Leni Stenseth, ekspedisjonssjef i avdeling for mennesker og organisasjon i Utenriksdepartementet, svarer på kritikken André Mundal kommer med i boken «De flinkeste slutter».
Anita Myklemyr
Ekspedisjonssjef Leni Stenseth:
– Utenriksdepartementet er en attraktiv arbeidsgiver
Lederen for avdelingen for mennesker og organisasjon i Utenriksdepartementet viser til høye søkertall til aspirantkursene, og at svært få av departementets ansatte slutter.
André Mundals kritiserer i boken «De flinkeste slutter» ledelse, kultur og talentstyring både i Utenriksdepartementet (UD) og offentlig sektor. Mundal var ansatt i UD i 13 år og forteller i boken sin historie; inkludert historien om varslingssaken sin mot UD.
Mundal utdyper noen av hovedpunktene i kritikken i dette intervjuet i Dagens Perspektiv: Eks-diplomat André Mundal om offentlig sektor: – De flinkeste slutter
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen