Den europeiske investeringsbanken er EUs låneinstitusjon for langsiktige lån, og eies av medlemslandene i EU. Banken gjør økonomiske midler tilgengelige for langsiktige og gode investeringer, for å bidra til å nå EUs politiske målsettinger.
Wikimedia Commons
Nordisk flyplassboom
Året etter at Gardermoen ble nordens største flyplass, øker danskene ambisjonene. Trumfkortet er charterturister fra Kina og megaflyet Airbus A380. Nå vil også Flesland i Bergen vokse, og de gjør det med EU-penger.
I 2014 var Oslo Lufthavn Gardermoen og København Lufthavn Kastrup nesten like store. Målt i antall passasjerer strømmet det om lag 25 millioner gjennom hver av flyplassene i løpet av året. På Arlanda var antallet passasjerer kun 22,4 millioner i fjor.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP