Ledelse
Arne Svingen er vinner av ARKs barnebokpris.
Marlene Miller Svingen
ARKs barnebokpris til Arne Svingen
Årets vinner av ARKs barnebokpris er forfatter Arne Svingen med boka «Snitch». Det er en svært glad forfatter som mottok prisen. Den har han nemlig ønsket seg lenge.
– Jeg har nå vært nominert til ARKs barnebokpris hele sju ganger, og det er en stor glede å endelig få den, sier han og smiler.
At det er med «Snitch» han gikk helt til topps i kåringen, betyr også mye. Barna har nemlig omfavnet den fra første stund.
– Med «Snitch» har jeg opplevd noe helt unikt: en historie og et tema som får ungene til å kaste seg over en bok med en energisk og altoppslukende interesse. Så det er veldig fint å få denne bekreftelsen på at boken har noe som både gutter og jenter ser etter. En stor takk til alle som har stemt på boka.
I boka møter vi Thomas, som blir ranet av en gjeng med ungdommer på vei hjem. De forlanger jakke, mobil og det aller mest dyrebare han eier. Thomas skjønner at han aldri kan snitche (sladre, journ. anm.) på dem som ranet ham. I stedet gjør han noe mye, mye farligere.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Når geopolitisk usikkerhet blir et lederansvar
Varsling – når riktig prosedyre gjør mennesker syke
SSB beklager feil – ingen «ungdomsboom» i landbruket allikevel
Regjeringen lover å kjempe mot strømavgift fra EU
USA ber folk forlate Midtøsten og tømmer ambassader – nye angrep og motangrep i natt
Mest leste artikler
Nå skal Høyesterett klargjøre det ulne begrepet «særlig uavhengig stilling»
Høyest lønnsvekst i industrien i 2025: Hva betyr det for årets oppgjør?
Når sjefer får ansvar for å lede flere ansatte påvirker det lederskapet, ifølge norsk studie
Kan ansatte kreve permanent hjemmekontor? Advokatene svarer om rettigheter og vurderinger
Overtidsbetaling for deltidsansatte: Hva betyr dommen for arbeidsgivere?