Ledelse
– Vi skal over i bærekraftsamfunnet. Det innebærer krevende valg som påvirker både forretningsmodeller og driftsmodeller, sier Trond Søreide, leder i AFF. Begge deler er noe ledergruppene må ta stilling til.
(Foto: Anita Myklemyr)
– At medlemmene i ledergruppen har tillit til hverandre blir bare enda viktigere framover
Det mener Trond Søreide, daglig leder i AFF; som har jobbet med utvikling av ledergrupper siden begynnelsen av 90-tallet.
Stiftelsen og konsulentmiljøet AFF, som er tilknyttet miljøet rundt Norges Handelshøyskole, var tidligere i høst hovedarrangør av «Gnist». Temaet var ledergrupper, og en av foredragsholderne som var invitert utenfra var psykolog og siviløkonom Henning Bang.
Han er førsteamanuensis ved Universitetet i Oslo, forsker på ledergrupper og jobber i tillegg som konsulent gjennom eget selskap. Bang oppsummerte de siste tiårenes forskning på ledergrupper.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?