Ledelse
Dag Falk-Petersen blir ny Avinor-sjef
Dag Falk-Petersen går fra stillingen som administrerende direktør i CHC Helikopter Service for å overta toppjobben i Avinor.
Den nyansatte konsernsjefen har hatt flere toppjobber innen norsk luftfart og har blant annet vært operativ direktør i SAS Norge. 56 år gamle Falk-Petersen har bakgrunn fra Forsvaret og er utdannet jagerflypilot fra USA.
– Med Dag Falk-Petersen har Avinor fått en konsernsjef med betydelig ledererfaring og god kjennskap til luftfarten. Avinor er inne i en tid med store operative og strukturelle utfordringer og muligheter, uttaler styret i Avinor. De er «meget godt fornøyd» med at selskapets nye leder har «både solid strategisk kompetanse og praktisk erfaring».
Falk-Petersen gleder seg til å ta fatt på nye oppgaver.
– Avinor har ansvar for både sikkerhet og infrastrukturen i flybransjen. For meg som har vært en del av luftfarten i hele min yrkeskarriere, er dette en unik mulighet til å være med på å påvirke de to forholdene som ligger mitt hjerte nærmest, sier den nye konsernsjefen som begynner i den nye stillingen etter nærmere avtale. (©NTB)
Nylige artikler
EUs tvilsomme strev for å redde Ukraina
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Mest leste artikler
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Ole Gustav Gjekstad: Ny landslagssjef med fokus på individuell teknikk
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet