Ledelse
Kulturminister Anette Trettebergstuen og kringkastingssjef Thor Gjermund Eriksen før presentasjonen av rapporten fra Medietilsynet til kulturdepartementet om NRKs bidrag til mediemangfoldet.
Stian Lysberg Solum / NTB
– Det er styrets ansvar å fastsette kringkastingssjefens lønn
SV og Sp vil kutte i neste NRK-sjefens lønn. Ap vil at lederlønnen «ikke skal overskride det som er gjennomsnittlig lønnsutvikling i samfunnet».
SV og Sp ønsker å begrense lønnsnivået til offentlige ledere. Sist uke uttalte parlamentarisk nestleder Geir Pollestad til Dagens Perspektiv at han ser på ansettelsen av ny kringkastingssjef som en ypperlig anledning til å kutte dramatisk i lønnsnivået til en av de best betalte offentlige lederne.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?