Ledelse
– En pervers billionaire
I mesterkokk Eyvind Hellstrøms nye bok får Bagatelle-eier og investor Christen Sveaas omtale som blant annet en «pervers billionaire», en «dust» og en «konge blant klagerne».
Eller som en finansverdens Leonardo da Vinci, som bød «fiffen» på party med russisk beluga-kaviar, gule bringebær fra Peru, elg fra Kistefoss-skogene, hummer, dameblåskjell og morkler, skriver Finansavisen.
«Egentlig driter han i oss alle», skriver Hellstrøm om Sveaas, og fortsetter med at «når overskuddene etter hvert kom og forsvant like fort i den andre enden som konsernbidrag til holdingselskapet, skjønte jeg at vi var kommet til det dramatiske vendepunktet».
Boken Bagatelle, Hellstrøms siste måltid betegner Hellstrøm som «et takkekort til alle som har besøkt restauranten» – mens sleivsparkene hagler mot kjendisinvestor Sveaas, som at da han kom inn i selskapet i 1996 skulle all kunst på veggene være hans.
«Nå er det min restaurant, og jeg skal bare ha mine ting her. Skjønner?» blir Sveaas sitert på, skriver Finansavisen.
Nylige artikler
Mye skrolling påvirker opplevelsen av arbeidsmiljøet
Politikerskapt mangel på ansatte i offentlig sektor
Slik leder du best når det gjelder som mest
Hver sjette tiendeklassing har et fravær som vekker bekymring
Innvandring til Norge tilbake på nivået fra 2019
Mest leste artikler
Tilsyns-Norge: Er vi i ferd med å kontrollere hverandre i senk?
Gyda Ellefsplass Olssen kåret til Årets forsvarskvinne 2026
Magne Lerø: Korrupsjonsforvirret Eva Joly med svingslag mot Økokrim
Dette er toppsjefene i de 50 største selskapene på Oslo Børs
Kommunesammenslåinger reduserer byråkrati: Ny rapport fra Kommunekommisjonen