Annonse
Ledelse
Fra Posten Norge til internasjonal postpresident
Presidenten i den internasjonale postunionen IPC er heretter norsk. Dag Mejdell, konsernsjef i Posten Norge tar over lederrollen i sammenslutningen av verdens 24 største postselskaper.
Annonse
53 år gamle Mejdell har vært konsernsjef i det norske postvesenet de siste fem årene. Fra 1. desember har han også ansvaret for organisasjonen International Post Corporation som representerer 80 prosent av verdens brevvolumer og 2,4 millioner postansatte, opplyser Posten Norge i en pressemelding onsdag.
Mejdell sier Norge ligger langt fremme teknologisk og industrielt, og han tror valget av norsk leder i IPC er en anerkjennelse av at Posten Norge har lyktes i å omstille sin virksomhet i takt med utviklingen. (©NTB)
Nylige artikler
5 drivkrefter ved valg av arbeidsgiver
Volvo nedbemanner – 2000 mister jobben i Sverige
Imdi: Nesten 2000 færre flyktninger ventet neste år
Vi må starte før sykefravær — ikke etter
Staten skal ikke ansette seg ut av KI-omstillingen
Mest leste artikler
KI kan ta feil med stor overbevisning – illusjonen om én intelligens
NITO: Arbeidsgivere må følge reglene om overtid
NVE gir første vindkraftkonsesjon på ni år
– «De tradisjonelle» vil fortsette å gjøre det samme, med lavere kostnader. «De smarte» tenker annerledes
Henning Bang: Hva skiller gode og dårlige ledergrupper?