Ledelse
Silje Espeland Sømme jobber på bane 4 i produksjonsavdelingen, har sammen med sitt team sørget for at de stadig kniper inn på tidsbruken i sin del av produksjonen.
Bethi Dirdal Jåtun.
Gilje Tre gjorde 13.000 forbedringer: Norges beste Lean-bedrift
Lederne i Gilje Tre, som nylig mottok Lean Forums pris for Norges beste Lean-virksomhet i 2015, tilbringer en halvtime i produksjonen hver eneste dag.
For å lykkes må ledelsen involvere seg på lik linje med de ansatte, påpeker Kenneth Gilje, som har jobbet som Lean-koordinator i Gilje Tre i snart ti år. Sammen med Jon Harald Tune og Per Morten Gilje, henholdsvis økonomi- og HR-sjef og produksjonssjef i Gilje Tre, kunne han både overrasket og stolt ta imot prisen «Årets norske Leanvirksomhet» på Quality Hotel Expo Fornebu i november i fjor.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Hvis du må følge opp alt: Har du ansatt feil, eller leder du feil?
Alle trenger å være del av en flokk
Arbeidstilsynet advarer hotellbransjen
Når det som stjal energi på jobb blir til noe som motiverer
Sp gir ingen garantier
Mest leste artikler
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter
Jonsborg/Johansen: Hvordan psykologisk trygghet kan øke innovasjonsevnen i norsk arbeidsliv