Annonse
Ledelse
Jakter på ny sjef
Lakseoppdretteren Salmar har brukt fem måneder på å finne ny konsernsjef. Årsaken er at ingen vil flytte til Frøya. Derfor åpner de nå for at den nye sjefen skal slippe boplikt.
Annonse
– I utgangspunktet ønsker vi å ha noen som er så nær driften som mulig. I Midt-Norge er vel det vi har sagt. Men en ny sjef vil uansett måtte oppholde seg på Frøya en god del av tiden, sier styreleder Bjørn Flatgård til Dagens Næringsliv.
– Det skal godt gjøres å finne en frøyværing til en slik jobb. Dette er ingen jobb man bare kan hoppe inn i, den krever en solid bakgrunn. Bakgrunnen er mye viktigere enn at nysjefen bor på Frøya. Konsernet er dessuten blitt så langstrakt, sier Bjørn Ivan Espnes som representerte de ansatte i styret i 15 år.
Frøya er en øykommune med 4000 innbyggere, og Salmar er blant de mest lønnsomme børsnoterte oppdretterne i landet, skriver Dagens Næringsliv.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen