Ledelse
Alle kan lære å motivere andre gjennom gode verktøy og teknikker.
Kunder og kolleger er viktige motivasjonsfaktorer
Forskning viser at kunder og kolleger motiverer de ansatte vel så mye som lederne gjør. Lederutviklingsbedriften Sirius peker på at moro også kan systematiseres og organiseres.
Alle kan lære å motivere andre gjennom gode verktøy og teknikker, skriver bedriften Sirius på sine hjemmesider. Det pekes på at mange ledere opplever det som kunstig i starten å iverksette nye tiltak. Etterhvert som de ser at det fungerer, slippes riktignok denne tanken. alt må læres, og det er når det oppleves naturlig at man har lært noe.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Zelenskyj kan ikke bombe seg til fred
Israelsk soldat om Gaza: – Våpenhvilen er en vits
Går mot bemanningskrise i helsesektoren
Bellona på konkursens rand
Virksomhetsoverdragelse etter konkurs: Hva skjer med de ansatte?
Mest leste artikler
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Jobb og karriere: Slik unngår du tilbakefall etter sykmelding når du skal tilbake i jobb
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Hva skjer i hjernen ved stress, og hvordan påvirker det beslutninger og lederskap?