Ledelse
Lang reise: Rizalina Jenssen (57) kommer fra en famille med risbønder i byen Bacarra nord for Manila på Filippinene. I dag er hun daglig leder av ASOR AS på Tøyen i Oslo med 170 ansatte som leverer praktisk bistand, brukerstyrt personlig assistanse og hjemmesykepleie.
Baard Fiksdal.
Ledere utenfra: Fra en madrass bak kjøleskapet til 170 ansatte
Tårene presser på. Selv om det nå er 35 år siden Rizalina Jenssen (57) kom til Norge er det fortsatt sterkt å skulle fortelle om ydmykelsen som traff henne.
Vi sitter på et lyst og luftig møterom på Tøyen i Oslo. Friske blomster på bordet. Moderne lokaler. Det er en fin sommerdag. Bedriften summer av hektisk aktivitet. Den rommer 160 ansatte og omsetter for 61 millioner kroner innen hjemmetjenester. Rizalina har bygget opp det hele fra grunnen av.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
7 råd for å bruke KI smart i styrearbeidet
Enighet i både staten og kommuneoppgjøret
Fra 30 nyansettelser og ingen plan til 600 søkere og mye læring
Støre kan, om han vil, det Listhaug ikke kan
Når den norske modellen legges i handlekurven til private bedrifter
Mest leste artikler
Tidligere Redd Barna-leder Birgitte Lange har skrevet bok om å søke en utvidet form for kjærlighet utenfor romantiske forhold. Også i arbeidslivet.
Maria Walberg: Ledere skal få støtte fra Nav når ansatte er syke og sykefraværet skal ned
Oppsagt kommunedirektør tapte i lagmannsretten – Kragerø kommune vant fullt ut
Jobb og karriere: Slik unngår du tilbakefall etter sykmelding når du skal tilbake i jobb
Politiets IT-enhet gikk fra 30 nyansettelser av nyutdannede og ingen plan til 600 søkere og mye læring