Ledelse
Næringsminister Jan Christian Vestre og kultur- og likestillingsminister Anette Trettebergstuen orienterer om lovforslaget for bedre kjønnsrepresentasjon i ledelsen i norske selskaper.
Terje Bendiksby / NTB
Lovpålagt kvotering til AS-styrene ut på høring: Vestre legger opp til at de minste bedriftene slipper
Regjeringen skisserer at antall ansatte og størrelse på drifts- og finansinntekter blir avgjørende for om bedriftene skal omfattes av det nye lovkravet eller ikke.
Næringsminister Jan Christian Vestre har tidligere varslet at det i løpet av høsten ville komme et forslag til lovpålagt kvotering av kvinner også til AS-styrene, etter modell av den pålagte kvoteringen som allerede eksisterer for styrene til allmennaksjeselskapene (ASA) og statlige selskaper. I ASA-ene er kravet minst 40 prosent kvinner i styrene.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Politisk svikt gir rasjonering på strøm
Politiledere støtter Frp-forslag – vil utrede kortere politiutdanning
Australia gir Meta, Google og Tiktok et ultimatum: Betal for nyheter eller betal skatt
Sylvi Listhaug fyrer løs – krever mer kuler og krutt
Ny EU-regel: ID-merking av katt blir påbudt, også i Norge
Mest leste artikler
Hvorfor forlater eldre arbeidslivet tidlig? Ny bok av Lisa Wade
Stortinget bremser kjønnsaktivisme i Bufdir: Hva betyr det?
HR Norge: Staten bør trekke seg fra AFP og støtte de som trenger det mest
LO og NHO forsvarer statens bidrag til AFP
Hvordan håndtere varsling før drøftelsesmøte: Arbeidsgivers rettigheter og plikter