Ledelse
Det er blitt et marked for kurs - videokurs og andre kurs - i hvordan man kan bruke KI effektivt i jobbsammenheng. Det er også viktig å kunne noe om sikkerhet.
Istock / Eva-Katalin
– Økt interesse for kurs i hvordan man bruker KI effektivt på jobben
En vanlig feil er å bruke bare noen få, korte søkeord.
Virksomheter kan øke produktiviteten ved å ta i bruk kunstig intelligens (KI). Mangel på kompetanse er den største barrieren. Dét var en av konklusjonene i en rapport om KI-teknologi som ble lagt frem på NHOs årskonferanse i januar. Bare en av fire norske virksomheter er i gang med å bruke kunstig intelligens, ifølge samme rapport.
En mye omtalt studie fra Harvard Business School, gjort blant konsulenter fra Boston Consulting Group, viste kvaliteten på oppgaveløsingen kunne økes med 40 prosent ved bruk av KI. Hastigheten økte med 25 prosent.
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2449,-
KJØP
Nylige artikler
Satte støkk i kommunetoppene: Professor vil ha mer, ikke mindre stat
Helsereformutvalget: Skal se på alt, også foretaksmodellen
Noen ledere vil faktisk ikke være ledere mer
2026 – de sterke lederes jubelår
Ledere tar grep
Mest leste artikler
Frank Gran om arbeidsmiljølovens nye krav: Politiets utfordringer i 2026 fører til lovbrudd
Noen ledere velger operative roller over lederstillinger
Magne Lerø: Slik sprenger sikkerhetskrav offentlige budsjetter i Norge
LO og Ap-regjeringens samarbeid irriterer andre parter i arbeidslivet
Arbeidstilsynet lover mer veiledning etter kritikk fra arbeidsgivere