Ledelse
Det norske gjødselselskapet Yara var på salgstoppen blant den private investeringsplattformen Nordnets kunder i juli.
iStock/Trygve Finkelsen
Private aksjeinvestorer: Handler Equinor og selger unna Yara og Kahoot!
Hos nettmegleren Nordnet troner Equinor på toppen over de mest kjøpte aksjene i juli, mens Yara International topper salgslisten. Også Kahoot!-aksjer ble solgt unna i sommer.
Også i juli kjøper og selger private sparere aksjer. Private investorer hos nettmegleren Nordnet omsatte aksjer for 17,1 milliarder kroner i juli og netto ble det kjøpt aksjer for 368 millioner kroner. Equinor troner på toppen over de mest kjøpte aksjene, med et nettokjøp på 162 millioner kroner. Yara International topper salgslisten, med et nettosalg på 109 millioner krone, skriver Nordnet i en melding.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Spekter: – Kulturen vil bli salderingspost i kommunene
FT: USA knytter sikkerhetsgarantier for Ukraina til fredsavtale som gir bort territorium
Det er noe som mangler i debatten om innovasjon
Svar til Vegard Einan: Anbud er ikke veien til bedre tjenester
Stiller spørsmål om LO/Ap-samarbeid i Stortinget
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?