Ledelse
Rhiannon Hovden Edwards i Virke og Hans Ole Rian i Creo i sentrum av debatten da KulturPlot avholdt seminar om makt og penger i kulturlivet denne uken. De to er flankert av Hege Knarvik Sande, NOKU (til høyre) og Tone Østerdal (Norske konsertarrangører). Sjefredaktør Magne Lerø forsøker å styre debatten.
Inga Vinje Engvik
Ti krav til ny kulturpolitikk
Armlengden til politikerne må økes og kultsektorens muligheter for inntjening må bli bedre. Her er 10 krav for bedre kulturpolitikk, med 40 forslag om hvordan.
To av landets største organisasjoner i kultursektoren har slått sine pjalter sammen, og formulert ti krav eller prioriteringer for kulturpolitikken etter koronaen og etter Stortingsvalget.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?