Ledelse
Generalsekretær Tove R. Wang i Redd Barna går av til høsten. Her under Redd Barnas fredsprisfest i forbindelse med tildelingen av Nobels fredspris 2017 til Den internasjonale kampanjen for forbud mot atomvåpen (ICAN).
Audun Braastad / NTB scanpix
Tove R. Wang går av som generalsekretær i Redd Barna
Generalsekretær Tove R. Wang i Redd Barna går av til høsten etter å ha vært tilknyttet organisasjonen i 40 år.
Wang har jobbet for Redd Barna siden hun som 24-årig sykepleier i Jemen dro til Sri Lanka for organisasjonen. Hennes store kampsak har vært å kjempe for utdanning for barn i konfliktområder. Hun ble ansatt som generalsekretær i 2009, en stilling hun ikke selv søkte på, men som hun ble overtalt av sine kolleger til å ta.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
YS ser mulighet for et godt lønnsoppgjør etter ny konjunkturrapport
Måling: Russere føler seg omringet av fiender
Forventer de største demonstrasjonene i USAs historie
Norge er annerledeslandet også i arbeidslivet
Konfliktløsningens tapte mulighetsrom
Mest leste artikler
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Jobb & karriere: Hvordan håndtere økt sykefravær og stress i arbeidsmiljøet
Norge svarer ESA: Innleieregler og EØS-avtalen under lupen
Betyr endringene i arbeidsmiljøloven som kom 1. januar at det blir færre arbeidsmiljøsaker om krenkelser og trakassering?
Jens Kjeldsen forklarer hvorfor Mark Carneys tale i Davos var en retorisk suksess