Ledelse

Dette bildet av Volodymyr Zelenskyy som holder tale til sitt folk mens han vandrer gatelangs i Kyiv etter at den russiske invasjonen har startet, er allerede blitt ikonisk. (Foto: Ukrainian Presidential Press Office via AP)

Troen på rasjonelle systemer og ledere har vært naiv i Europa

− En lærdom fra de siste dagers hendelser i og rundt Ukraina viser viktigheten av individets psykologiske lederstilling. Det viser hvor stor betydning ledelse faktisk har.

Publisert Sist oppdatert

Det sier professor i organisasjon og ledelse ved Handelshøyskolen BI, Jan Ketil Arnulf til Dagens Perspektiv. Arnulf, som også har en professorstilling ved Forsvarets høyskole, mener to ulike ledere har skrevet seg inn i verdenshistorien i løpet av de siste dagene.

− Det vi opplever nå er et historisk øyeblikk i ordets verste forstand, sier Arnulf.

For å lese denne saken må du være abonnent

Dagens Perspektiv - nye saker på nett hver dag og 8 papirmagasiner i året. Alle abonnement gir tilgang til alle artikler digitalt og e-utgaven. For å få papirutgaven, velg nett og papir. Vi har disse tilbudene:

Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd

99,- 750,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd

2835,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd

1,- 205,-

KJØP

Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd

2400,-

KJØP

Powered by Labrador CMS