Ledelse
Trond Giske og Trine Skei Grande anses av våre eksperter som de to beste kulturministrene vi har hatt de siste 15 årene, med Giske som hakket vassere.
Fotomontasje DP (Tor Erik Schrøder, Teje Bendiksby/NTB)
Trond Giske er den «beste» kulturministeren
Eksperter vurderer innsatsen til sju kulturministere etter 2005: Trine Skei Grande brant for kulturen. Linda Hofstad Helleland fikk gjort lite på tre år. Men det er Trond Giske ekspertene mener har vært den mest kraftfulle kulturministeren.
Det stunder mot valg, og vi skal alle delta i valget av våre politiske ledere. Men hvordan framstår politikere når de får en operativ lederrolle?
Sammen med vår søsterpublikasjon KulturPlot har Dagens Perpektiv sirklet inn et knippe politikere som alle har hatt den samme lederposisjonen – nemlig kulturminister – og fått eksterne eksperter til å evaluere deres lederskap. Vi har valgt oss ut alle kulturministrene fra 2005 og fram til i dag. Til sammen sju personer fra tre ulike partier har bekledd topplederrollen som landets kulturminister.
Dagens Perspektiv
Nett og papir
3 mnd
99,- 750,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett og papir
12 mnd
2835,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
1 mnd
1,- 205,-
KJØP
Dagens Perspektiv
Nett
12 mnd
2400,-
KJØP
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen