Ledelse
Administrerende direktør i Virke, Ivar Horneland Kristensen, under en pressekonferanse om lønnsstøtteordningen under pandemien. Noe av uenigheten i Virke skal ha handlet om mediestrategi. (Foto: Håkon Mosvold Larsen / NTB)
VG: Langvarig konflikt i Virke, en rekke direktører og ledere har sluttet
Ifølge VG har det pågått en langvarig konflikt i arbeidsgiverorganisasjonen Virke.
Avisen skriver i en omfattende artikkel om konflikten at de har «sett rapporter, e-poster, lydopptak av allmøter og møtereferater der konflikten har vært tema, og løsninger har blitt diskutert». De oppgir også at de har intervjuet 15 nåværende og tidligere ledere og ansatte anonymt.
Den ene utfordringen har ifølge VG vært direktører og ledere som har vært uenige med hverandre, og med øverste leder Ivar Horneland Kristensen, om strategi. Spesielt knyttet til mediehåndtering.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
NHH-studie gjort i norske bedrifter: Tjenende ledelse kan påvirke lønnsomheten negativt
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?