Ledelse
Vil radikalisere KrF
Mens både Frp og SV er helt uaktuelle som samarbeidspartnere, som partiets strategiutvalg og nestleder Dagrun Eriksen mener, åpner de derimot for regjeringssamarbeid med Ap.
Strategiutvalget ønsker at KrF utelukker ytterpunktene i Stortinget – SV og Fremskrittspartiet – og plasserer seg trygt i sentrum med samarbeidsmuligheter både til høyre og venstre, skriver Dagsavisen.
– Det må til slutt være bevegelsene i det politiske landskapet som blir avgjørende for hva KrF velger – først og fremst om Høyre trekker i mørkeblå retning og om Jens Stoltenberg (Ap) ønsker å fortsette med sitt rød-grønne alternativ, sier Eriksen.
Utvalget vil at KrF skal jobbe for en sentrumsregjering, enten den er utgått av Ap eller av Høyre. Valgresultatet i 2013 kommer i så fall til å bli den avgjørende faktor for retningen partiet velger, skriver Dagsavisen.
Nylige artikler
Sykefravær koster dyrt. Det gjør passivitet også
Jørund Rytman i SMB Norge: – Mye har blitt vanskeligere for norske småbedrifter
Over 300.000 evakuert fra skogbrannene sør i Europa
Europa trenger sitt politiske sentrum: Anti-semittisme på fløyene en økende trussel
Fra leketøy til kraftig motor: Hvorfor fungerer ikke KI på våre egne data?
Mest leste artikler
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
NHO-direktør Vegard Einan advarer mot uforutsigbar arbeidslivspolitikk og nye overtidsregler for deltid
Verdens beste vann
De beste lederrådene fra 20 norske toppledere
Over 325.000 evakuert fra skogbranner i Frankrike og Spania