Ledelse
– Kriser er egentlig bare uforutsette endringer. De kan gjøre vondt, men det er sjelden man ikke får en mulighet for alle som forsvinner, sier Nina Riibe i Econa.
Econa.
– Vinnerne blir de som investerer i forskning og utvikling
– Det er lett å kjenne på en håpløshet når man blir truffet av en krise, men det er farlig å være paralysert for lenge, sier Econa-direktør Nina Riibe.
Interesse- og arbeidstakerorganisasjonen Econa er tydelige på at bedrifter som nå jobber med budsjettene for neste år, ikke må miste fart og fortsette å tenke langsiktig selv om vi ikke vet når korona-pandemien er over.
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett
1 mnd
19,- 209,-
KJØP
Dagens Perspektiv med Samtiden
Nett og papir
3 mnd
99,- 765,-
KJØP
Nylige artikler
Europas viktigste forsvar er ikke bare flere våpen
Mindre prisvekst gir rentehåp: – Veldig gode nyheter
Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret
KS-leder Gunn Marit Helgesen: – Har store forventninger til Kommunekommisjonen II
Ny rapport: Vest-Europa har opplevd sin varmeste juni noensinne
Mest leste artikler
KS-leder Gunn Marit Helgesen: Vil ha større lokalt handlingsrom og reduserte forventninger til kommunene
Norges mest lønnsomme innvandrer: Farouk Al-Kasim er reisende i den norske oljemodellen
Verdens beste vann
Jan Tore Nygård om urealistiske krav i moderne rekruttering: Den perfekte kandidaten finnes bare på papiret:
Tore Øvrebø: Fra OL-utøver til toppidrettssjef