DP helg
Nytt album fra Skambankt
I september 2021 dro Skambankt til Ocean Sound Recordings på Giske, i Sunnmøre, for å spille inn ny musikk. Etter det akustiske albumet «1994» og det relativt rolige albumet «Jærtegn» var det på tide å tørke støvet av vrengpedalene, el-gitarene og forsterkerne. Det var på tide å skru opp og bruke utestemmen igjen. Med på turen hadde de produsent Roar Nilsen og mange nye låter.
«TI» er Skambankts tiende album og er lyden av et band som har gått en lang vei og vokst seg stort siden debuten i 2004. På «TI» får vi høre et mangefasettert Skambankt. Fra hardt til rolig. Fra storslått til minimalistisk.
Et band som kan si ifra, direkte og tydelig. Like fullt klarer Skambankt også å røre ved det såre i livet gjennom sin ærlige og åpne tilnærming til tekst og musikk.
«TI» er et dynamisk og umiskjennelig Skambankt-album, der det deles ut musikalske ørefiker, tilstandsrapporter og en og annen smittefri klem i, skjønn forening.
Albumet er produsert av Roar Nilsen og Terje Winterstø Røthing og er mikset av Mike Hartung.
Nylige artikler
Kripos advarer: Mange bedrifter nylig rammet av datainnbrudd
Stenseng vil ta fra flyktninger sosialhjelp
Ledere som tar grep: Zelenskyj, Nygård og Bardella
Motiverende ledelse kan gi mer initiativ hos ansatte
Mat- og drikkevarebransjen må tenke nytt
Mest leste artikler
Noen ledere velger operative roller over lederstillinger
Kommunenes økonomiske utfordringer truer velferdsstaten
Diskrimineringsnemnda og Kirkerådet: Leder degradert etter kontroversiell rasismeavgjørelse
Frank Gran om arbeidsmiljølovens nye krav: Politiets utfordringer i 2026 fører til lovbrudd
Kunstig intelligens og arbeidsliv: Fire scenarier for 2035