DP helg
Nytt album fra Skambankt
I september 2021 dro Skambankt til Ocean Sound Recordings på Giske, i Sunnmøre, for å spille inn ny musikk. Etter det akustiske albumet «1994» og det relativt rolige albumet «Jærtegn» var det på tide å tørke støvet av vrengpedalene, el-gitarene og forsterkerne. Det var på tide å skru opp og bruke utestemmen igjen. Med på turen hadde de produsent Roar Nilsen og mange nye låter.
«TI» er Skambankts tiende album og er lyden av et band som har gått en lang vei og vokst seg stort siden debuten i 2004. På «TI» får vi høre et mangefasettert Skambankt. Fra hardt til rolig. Fra storslått til minimalistisk.
Et band som kan si ifra, direkte og tydelig. Like fullt klarer Skambankt også å røre ved det såre i livet gjennom sin ærlige og åpne tilnærming til tekst og musikk.
«TI» er et dynamisk og umiskjennelig Skambankt-album, der det deles ut musikalske ørefiker, tilstandsrapporter og en og annen smittefri klem i, skjønn forening.
Albumet er produsert av Roar Nilsen og Terje Winterstø Røthing og er mikset av Mike Hartung.
Nylige artikler
Forsvaret bistår politiet med vakthold i Oslo
Trump: – Vi avsluttet krigen med Iran i dag
Norsk sokkel har passert toppen – eksporten på rekordnivå
Om fornuft og dømmekraft i lederskapet
Jeg jobber med KI. Derfor vil jeg helst ikke snakke om KI
Mest leste artikler
Torbjørn Aas om når styring tar plassen til ledelse: Derfor må offentlig sektor styres bedre
Studentenes reaksjon på kunstig intelligens handler ikke bare om jobber, men om læring, kritisk tenkning og et mer krevende arbeidsliv.
Norsk studie: Toppledere lar personlige verdier og følelser styre beslutninger
Anthropic ber om KI-pause: Reell advarsel eller smart PR-stunt?
Marlen Lauritsen/Silje Finnskog Jensen: Lederflukt er den største sikkerhetsrisikoen i norsk næringsliv