Samfunn
16 millioner til de rødgrønne
Fagforbundet og Jan Davidsen blar opp like mye som Høyre og FrP til sammen har til rådighet.
Fagforbundets valgkampaktiviteter koster over 16 millioner kroner. Ap, SV og Sp får glede av pengene i sine valgkamper. Det skriver Dagens Næringsliv.
Den dyreste utgiftsposten er turneen til Åge Aleksandersen, som reiser land og strand rundt og spiller for Fagforbundet. Turneen koster åtte millioner kroner.
Fagforbundet og leder Jan Davidsen bruker også tre millioner kroner på avisannonsering, like mye som Venstres og KrFs totale valgkampbudsjetter.
– Vi er i en situasjon der det fremstår som viktigere enn noen gang at demokratiet fungerer. Derfor har vi valgt å gi et positivt svar til de tre partiene som har søkt. På mange områder står disse partiene for saker som er viktige for våre medlemmer i denne valgkampen. For eksempel at velferd ikke skal privatiseres og kampen mot sosial dumping – og for en grunnleggende satsing på fellesskapet, sier leder i Fagforbundet, Jan Davidsen til Dagens Næringsliv.
Nylige artikler
Equinor bestrider forelegg fra Økokrim – vil ta saken til retten
Husbanken: Bostøtten dekker mindre av boutgiftene enn før
KI-utvalg slår alarm: Vil skrote hjemmeeksamen
Stor mangel på tilrettelagte boliger: Utbyggerne kvier seg, kommunene mangler penger
Norge mangler en boligplan for eldrebølgen
Mest leste artikler
Slakter eget slagord
Historisk vedtak: FN-konvensjon for funksjonshemmede innlemmes i norsk lov
Økende arbeidsledighet blant unge: Er arbeidslivet tilpasset Gen Z?
Forbundsleder Lill Sverresdatter Larsen i NSF varsler flere søksmål for overtidsbetaling til deltidsansatte sykepleiere
Frank Gran om omkamper i kunnskapsorganisasjoner: Forståelse og ledelse