Nyskaping
17. mai ga Vipps-rekord
Og en ny versjon av appen er like rundt hjørnet.
I løpet av nasjonaldagen brukte nordmenn overførings- og betalingstjenesten Vipps over 720.000 ganger.
Til sammen ble det vippset over 146 millioner kroner.
Aldri før har tjenesten vært så populær.
− 17. mai er den største Vipps-dagen i året og igjen er det nasjonaldagen vi setter nye Vipps-rekorder. Det viser hvor viktig smartbetaling med mobilen har blitt for nordmenn. Vi forventer å kunne betale for is, brus og pølser uten å måtte ha med oss kontanter, sier kommunikasjonssjef i Vipps Hanne Kjærnes i en pressemelding.
Årets rekord er en markant økning fra i fjorårets nasjonaldag, opplyser selskapet. I fjor ble det gjennomført omtrent 450.000 transaksjoner og med til sammen 87 millioner kroner.
I år gikk over 146 millioner via Vipps, og kjøp med Vipps var det som vokste aller mest.
Selskapet forbereder seg i disse dager på kamp på to fronter: samtidig som de skal lansere sin tjeneste internasjonalt i løpet av året har giganten Apple annonsert at de vil gjøre sin mobilbetalingstjeneste tilgjengelig her i landet veldig snart.
-
LES OGSÅ | Vipps så var Apple-pay her
Vipps har imidlertid allerede opparbeidet seg en stor fordel på hjemmebane: de nærmer seg tre millioner brukere i det norske markedet, og mot slutten av måneden kommer en ny versjon av appen.
− Med den nye appen står vi enda bedre rustet til at Vipps kan brukes til alt som handler om betaling fremover, sier Kjærnes.
Nylige artikler
Mye skrolling påvirker opplevelsen av arbeidsmiljøet
Politikerskapt mangel på ansatte i offentlig sektor
Slik leder du best når det gjelder som mest
Hver sjette tiendeklassing har et fravær som vekker bekymring
Innvandring til Norge tilbake på nivået fra 2019
Mest leste artikler
Tilsyns-Norge: Er vi i ferd med å kontrollere hverandre i senk?
Gyda Ellefsplass Olssen kåret til Årets forsvarskvinne 2026
Magne Lerø: Korrupsjonsforvirret Eva Joly med svingslag mot Økokrim
Kommunesammenslåinger reduserer byråkrati: Ny rapport fra Kommunekommisjonen
Robert Flataas om skolepolitikk i Norge: Behov for rammer og ressurser fremfor detaljstyring