nyheter
Aksje-boom blant småsparerne
Den positive stemningen på Oslo Børs den siste tiden har ført til at småsparerne virkelig har kastet seg på bølgen, og det gjør de på nettet. Nordnet, Netfonds og Skandiabanken har til sammen hatt en økning i antall transaksjoner på hele 60 prosent i august sammenlignet med juli måned. I forhold til august måned i fjor har antall transaksjoner økt med 229 prosent.
- Oppgangen på Oslo Børs bidrar til ekstrem aktivitet blant privatpersoner, og vi merker stor pågang fra tidligere aktive kunder og nye kunder. Handelen er drevet av en rekke nyheter, rykter og positiv stemning rundt Oslo Børs, sier daglig leder Lars Thorstensen i Nordnet Norge..
For andre måned på rad er DNO den mest populære aksjen blant internettmeglerne på Oslo Børs. Her er listen over de ti mest omsatte aksjene hos internettmeglerne i august.
| Selskap | Antall transaksjoner |
| DNO | 21.417 |
| CanArgo | 17.174 |
| Petrolia Drilling | 10.812 |
| Int. Gold Exploration | 9862 |
| Global Geo Services | 8723 |
| Tomra | 8715 |
| Pan Fish | 8331 |
| Ignis | 8055 |
| Jinhui | 7970 |
| Crew | 7957 |
Nylige artikler
Balansekunstner Støre vil ikke at Nato raser sammen
Ny rapport: De rike i verden blir bare rikere
Skipsmegler fikk sparken etter puppebilde – fikk medhold i ankesak
Trump i melding til Støre: Ikke lenger forpliktet til å tenke utelukkende på fred
Å klage på Trump hjelper ingen
Mest leste artikler
Noen ledere velger operative roller over lederstillinger
Frank Gran om arbeidsmiljølovens nye krav: Politiets utfordringer i 2026 fører til lovbrudd
Magne Lerø: Slik sprenger sikkerhetskrav offentlige budsjetter i Norge
LO og Ap-regjeringens samarbeid irriterer andre parter i arbeidslivet
Arbeidstilsynet lover mer veiledning etter kritikk fra arbeidsgivere