nyheter
Ansatte plager sjefen med epost
Ansatte legger ofte igjen kopier til sjefen i epostene sine for å imponere. Men sjefen oppfatter som oftest dette som plagsomt søppel.
Junglemap, som er rådgivere innen e-post, har spurt 2000 sjefer og 10 000 ansatte om deres forhold til intern e-post, skriver Aftenposten.
Undersøkelsen Junglemap har gjort, viser at en gjennomsnittelig ansatt bruker omtrent en time på epost hver dag. En leder bruker litt over halvannen time.
- Vi ser en klar trend. Dess høyere opp en person er i hierarkiet dess mer uønsket e-post får han eller hun. Unntaket er toppsjefen som gjerne har en sekretær som filtrerer ut endel av e-posten, sier Skaalerud til avisen.
Men det er ikke bare sjefene som synes det er plagsomt mye e-post. Ansatte mener de kan klare seg uten 35-40 prosent av e-posten de får fra kolleger.
- E-post er ikke alltid den beste måten å kommunisere på. Selv om e-post kanskje virker som det mest effektive der og da, er det i mange situasjoner mye bedre å prate sammen, mener Skaalerud.
Nylige artikler
Tviholder på toppsjefene – laveste utskiftning på 17 år
KS: Kommuneøkonomien har blitt bedre
Kvinner i Forsvaret: Den lange veien fra ekskludering til operativ styrke
Ondskapens irrganger
Fortsatt svært få kvinnelige toppsjefer i de største selskapene på børsen
Mest leste artikler
Overtidsbetaling for deltidsansatte: Hva betyr dommen for arbeidsgivere?
Nå skal Høyesterett klargjøre det ulne begrepet «særlig uavhengig stilling»
Kan ansatte kreve permanent hjemmekontor? Advokatene svarer om rettigheter og vurderinger
Når sjefer får ansvar for å lede flere ansatte påvirker det lederskapet, ifølge norsk studie
Slik kan du jobbe for å prøve å unngå å gå i prosjektfellene: Lær av Martin Revheims erfaringer.