nyheter
Anti-hvitvasking for de små
Nå kommer det anti-hvitvaskingsløsninger for de små bankene. Fra før har det vært løsninger for storbanker som Nordea og DnB NOR, kjøpt fra SAS Institute. Med en enklere variant av de samme løsningene, regner SAS Institute med at også mellomstore og små finansinstitusjoner kommer til å investere i anti-hvitvasking.
Systemet kalles SAS Money Laundering Detection. Foreløpig har det største presset etter å oppfylle globale reguleringer og innføring av et anti-hvitvaskingssystem ligget på de største bankene. Nå kommer også presset mot de mellomstore og små.
Strengere reguleringer for anti-hvitvaskingsarbeidet har gjort det nødvendig for finansinstitusjoner å bli flinkere til å oppdage mistenkelig aktivitet. Den nye løsningen for anti-hvitvasking fra SAS gir mindre banker og andre virksomheter en mulighet til å benytte utprøvd teknologi til en overkommelig pris, samtidig som kundene kan kapitalisere på globale erfaringer fra bekjempelse av hvitvasking.
Den nye anti-hvitvaskingsløsningen inkluderer datamodeller, data-, og systemintegrasjon, alarmmotor, grunnleggende rapporteringsfunksjonalitet, transaksjonsovervåkning og avansert analyse.
Nylige artikler
Norge, EU og Storbritannia enige om fiskeriavtale
EUs beslag av russiske midler: De Wever alene mot Kommisjonen – men vinner hjemme i Belgia
Økt oppmerksomhet uten politisk betydning
Monument-syndrom og offentlige bevilgninger
Så mange ledere er det i kommunen der du bor
Mest leste artikler
Regjeringen skroter lovfestet betalt ferie fra første arbeidsår: Akademikernes leder Lise Lyngsnes Randeberg er skuffet
Magne Lerø: Trump og EU: Forvirring rundt fredsplanen for Ukraina
Forsvarsmekanismer på arbeidsplassen: Hvordan ledere og ansatte lurer seg selv
Indre Namdal tester ny fastlegemodell: Kommunalt oppgavefellesskap i fokus
Vegard Einan i NHO Service og Handel: LOs søksmål om deltid truer den norske arbeidsmodellen